Ethanol #33 Eighth (Glass Jar)

Ethanol #33 Eighth (Glass Jar)

The Flowery · hybrid · 3.5g · The Flowery Clearwater

Total terpenes
3.56%
THC
30.4%
$50/3.5g$14.29/g⚡0.2492 valueCitrus profile
Lab-tested terpenes
Limonene 1.03%Caryophyllene 0.472%Myrcene 0.31%alpha-Pinene 0.304%Linalool 0.293%beta-Pinene 0.285%Humulene 0.198%Fenchol 0.159%alpha-Terpineol 0.137%Ocimene 0.0964%Nerolidol 0.067%Farnesene 0.0596%Bisabolol 0.0465%Camphene 0.0353%Borneol 0.0264%Terpinolene 0.0139%Caryophyllene Oxide 0.0101%Geraniol 0.00936%Sabinene 0.00728%

More top flower (Citrus)

See all →
Roadkill Afghani - 3.5g Flower🍋 Citrus
Total Terps
4.13%
THC
28.4%
Limonene 1.05%Myrcene 1.02%Linalool 0.436%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.556 value
LA Kush Cake - Premium Flower🍋 Citrus
Total Terps
3.32%
THC
31.2%
Limonene 0.96%Beta Myrcene 0.78%Linalool 0.42%
$45/1/8oz · $12.86/g⚡0.2582 value
Rose Especial - 3.5g Flower🍋 Citrus
Total Terps
3.21%
THC
28%
Limonene 0.765%Caryophyllene 0.698%Myrcene 0.592%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.4321 value
Want to know when this drops in price or restocks?
Set an alert on the strain — we watch the menus so you don't have to.
🔔 Create alert

Lab data as reported by the dispensary menu / linked COA. Prices and availability change fast — confirm on the dispensary menu. Not medical advice.