Citrus Terpene Profile — Florida

Lab-tested Florida products whose dominant terpene reads as Citrus — lemon, orange, and bright citrus (limonene-forward). Filter and sort below. This is a menu/lab-data aroma filter, not medical advice.

🔔 Alert me60 products
Melt Banana .5g Hash Rosin AIO Vape#1🍋 Citrus
Total Terps
16%
THC
67.9%
Limonene 6.95%Beta Caryophyllene 1.98%Ocimene 1.89%
$55/.5g · $110/g⚡0.1455 value
COAView →
Double Burger Badder 1g Live Rosin Concentrate#2🍋 Citrus
Total Terps
12.7%
THC
79.2%
Limonene 3.49%Caryophyllene 2.9%Myrcene 1.39%
$35/1.0g · $35/g⚡0.3629 value
COAView →
Dark Fantasy Live Rosin - 4g Thumbprints Concentrate#3🍋 Citrus
Total Terps
12.6%
THC
77.3%
Limonene 3.38%Myrcene 2.39%Caryophyllene 2.19%
$150/4.0g · $37.5/g⚡0.336 value
COAView →
Kush Mints Live Resin#4🍋 Citrus
Total Terps
12.1%
THC
73%
Limonene 3.1%Myrcene 2.7%Caryophyllene 2.2%
$35/1g · $35/g⚡0.3457 value
COAView →
Sunset Squeeze Liquid Live Resin Mod Pod#5🍋 Citrus
Total Terps
12%
THC
75%
Limonene 3.25%Caryophyllene 2.55%Myrcene 2.26%
$45/1g · $45/g⚡0.2667 value
COAView →
Banana Shack Jam 1g Live Rosin Concentrate#6🍋 Citrus
Total Terps
11.6%
THC
76.9%
Limonene 2.95%Caryophyllene 2.54%Myrcene 1.73%
$35/1.0g · $35/g⚡0.3314 value
COAView →
GMO - 1g Bubble Hash Concentrate#7🍋 Citrus
Total Terps
11.2%
THC
77.5%
Limonene 2.97%Myrcene 2.74%Caryophyllene 2.15%
$35/1.0g · $35/g⚡0.32 value
COAView →
Cap Junky Cold Cure Live Rosin#8🍋 Citrus

Cap Junky Cold Cure Live Rosin

Planet 13 Cannabis for The Planet · Planet 13 Lakeland
Total Terps
11.2%
THC
74.7%
Limonene 2.84%Beta Caryophyllene 2.62%Linalool 1.14%
$49/1g · $49/g⚡0.2286 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Super Pure Runtz#9🍋 Citrus
Total Terps
10.8%
THC
76.5%
Limonene 2.96%Myrcene 2.65%Linalool 1.94%
$70/1g · $70/g⚡0.1543 value
COAView →
Animal Butter .5g Live Terpene Vape Cart#10🍋 Citrus
Total Terps
10.4%
THC
89.7%
Limonene 3.82%Beta Caryophyllene 1.58%Beta Myrcene 1.54%
$35/.5g · $70/g⚡0.1486 value
COAView →
Zero Gravity: Live Rosin Badder#11🍋 Citrus
Total Terps
10.4%
THC
78%
Limonene 3.04%Caryophyllene 2.24%Linalool 0.892%
$35/1g · $35/g⚡0.2971 value
COAView →
Persy Rosin Badder 1G - Zimosa #2#12🍋 Citrus
Total Terps
9.66%
THC
70%
Limonene 2.78%Caryophyllene 2.13%alpha-Pinene 1.15%
$65/1g · $65/g⚡0.1486 value
COAView →
Mystic Mint [1g]#13🍋 Citrus
Total Terps
9.4%
THC
90.2%
Limonene 4.36%alpha-Pinene 1.16%Caryophyllene 0.917%
$50/1g · $50/g⚡0.188 value
COAView →
Packs Premium Vape Cartridge 1G - Blackberry Kush (Noir)#14🍋 Citrus
Total Terps
9.39%
THC
82.8%
Limonene 3.94%Myrcene 2.77%alpha-Pinene 0.674%
$40/1g · $40/g⚡0.2348 value
COAView →
GMO#15🍋 Citrus

GMO

Ideal Cannabis · GoldFlower Lakeland
Total Terps
9.2%
THC
76.7%
Limonene 2.67%Caryophyllene 2.44%Myrcene 1.5%
$26/0.5g · $52/g⚡0.1769 value
COAView →
Fantasy Melons Badder 1g Live Rosin Concentrate#16🍋 Citrus
Total Terps
9.19%
THC
75.6%
Limonene 2.31%Caryophyllene 1.64%Myrcene 1.19%
$35/1.0g · $35/g⚡0.2626 value
COAView →
Rose Especial Badder - 4g Live Rosin Concentrate#17🍋 Citrus
Total Terps
9.18%
THC
76%
Limonene 2.53%Caryophyllene 1.63%Myrcene 1.5%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2623 value
COAView →
Persy Rosin Badder 2.5g - Cake Crasher#18🍋 Citrus
Total Terps
9.11%
THC
71%
Limonene 2.6%Caryophyllene 2.14%Linalool 0.864%
$150/2.5g · $60/g⚡0.1518 value
COAView →
Jet Fuel OG#19🍋 Citrus
Total Terps
8.93%
THC
87.8%
Limonene 2.52%Caryophyllene 2.06%Myrcene 1.89%
$30/1g · $30/g⚡0.2977 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Sour Perm #37#20🍋 Citrus
Total Terps
8.72%
THC
76.9%
Limonene 2.34%Caryophyllene 2.02%Linalool 1.04%
$70/1g · $70/g⚡0.1246 value
COAView →
VelcroZ#21🍋 Citrus
Total Terps
8.55%
THC
92.2%
Limonene 2.27%Caryophyllene 1.94%Myrcene 1.42%
$20/0.5g · $40/g⚡0.2138 value
COAView →
Sour Spritzer Live Rosin Cartridge#22🍋 Citrus
Total Terps
8.55%
THC
70.8%
Limonene 2.23%Caryophyllene 1.56%Linalool 0.811%
$45/0.5g · $90/g⚡0.095 value
COAView →
Sour Spritzer Live Rosin Cartridge#23🍋 Citrus
Total Terps
8.55%
THC
70.8%
Limonene 2.23%Caryophyllene 1.56%Linalool 0.811%
$45/0.5g · $90/g⚡0.095 value
COAView →
Persy Sauce 1G - The Sweeties #7 + Upside Down Frown #15#24🍋 Citrus
Total Terps
8.53%
THC
70.3%
Limonene 2.15%Myrcene 1.63%Caryophyllene 1.17%
$65/1g · $65/g⚡0.1312 value
COAView →
Live Resin Cartridge 0.5g - Peach Tree#25🍋 Citrus
Total Terps
8.53%
THC
78%
Limonene 2.79%Myrcene 1.89%Caryophyllene 1.02%
$40/0.5g · $80/g⚡0.1066 value
COAView →
RS1000 - Cold Cure#26🍋 Citrus
Total Terps
8.46%
THC
72.2%
Limonene 2.39%Beta Caryophyllene 1.03%Beta Myrcene 1.01%
$70/1g · $70/g⚡0.1209 value
COAView →
Tarts#27🍋 Citrus
Total Terps
8.41%
THC
83.1%
Limonene 2.45%Caryophyllene 1.72%Myrcene 1.18%
$55/0.5g · $110/g⚡0.0765 value
COAView →
GMO Crasher - 2g Hash Coins Concentrate#28🍋 Citrus
Total Terps
8.38%
THC
68.7%
Limonene 2.42%Caryophyllene 2.42%Humulene 0.683%
$65/2.0g · $32.5/g⚡0.2578 value
COAView →
Persy Rosin 1G - Randy Watzon #13#29🍋 Citrus
Total Terps
8.33%
THC
70.2%
Limonene 2.48%Caryophyllene 1.72%Linalool 0.79%
$65/1g · $65/g⚡0.1282 value
COAView →
Water Hash 1G - R&B (Living Soil)#30🍋 Citrus
Total Terps
8.33%
THC
72.3%
Limonene 3.16%Caryophyllene 0.816%Myrcene 0.716%
$65/1g · $65/g⚡0.1282 value
COAView →
Mystic Mint#31🍋 Citrus
Total Terps
8.26%
THC
93.4%
Limonene 3.22%Linalool 0.93%Caryophyllene 0.86%
$22/1g · $22/g⚡0.3755 value
COAView →
Confidential CHRRIES#32🍋 Citrus
Total Terps
8.16%
THC
92.5%
Limonene 1.9%Caryophyllene 1.88%Linalool 1.48%
$22/1g · $22/g⚡0.3709 value
COAView →
High Society .5g Live Terpene Vape Cart#33🍋 Citrus
Total Terps
8.16%
THC
80.8%
Limonene 2.31%Beta Caryophyllene 2.28%Beta Myrcene 1.19%
$35/.5g · $70/g⚡0.1166 value
COAView →
Live Resin Cartridge 0.5g - Lemon Popperz#34🍋 Citrus
Total Terps
8.11%
THC
75%
Limonene 2.4%Caryophyllene 1.52%Myrcene 1.11%
$40/0.5g · $80/g⚡0.1014 value
COAView →
Dulce De Uva Badder 1g Live Rosin Concentrate#35🍋 Citrus
Total Terps
8.06%
THC
73%
Limonene 1.74%Caryophyllene 1.71%Myrcene 1.06%
$35/1.0g · $35/g⚡0.2303 value
COAView →
Longan Live Rosin Cartridge#36🍋 Citrus
Total Terps
8.02%
THC
75.6%
Limonene 2.86%Caryophyllene 1.09%Myrcene 0.788%
$45/0.5g · $90/g⚡0.0891 value
COAView →
Longan Live Rosin Cartridge#37🍋 Citrus
Total Terps
8.02%
THC
75.6%
Limonene 2.86%Caryophyllene 1.09%Myrcene 0.788%
$45/0.5g · $90/g⚡0.0891 value
COAView →
710 Labs Live Rosin Vape 1G - Upside Down Frown #15#38🍋 Citrus
Total Terps
7.98%
THC
76.3%
Limonene 3.24%Linalool 0.941%Caryophyllene 0.919%
$75/1g · $75/g⚡0.1064 value
COAView →
Persy Rosin Badder 1G - Z Pie #15#39🍋 Citrus
Total Terps
7.95%
THC
71.3%
Limonene 2.25%Caryophyllene 1.76%Linalool 1.5%
$65/1g · $65/g⚡0.1223 value
COAView →
GMO Jam 1g Live Rosin Concentrate#40🍋 Citrus
Total Terps
7.94%
THC
73.3%
Limonene 1.86%Myrcene 1.82%Caryophyllene 1.69%
$35/1.0g · $35/g⚡0.2269 value
COAView →
Key Lime Pie#41🍋 Citrus

Key Lime Pie

Edie Parker · MÜV Tampa
Total Terps
7.88%
THC
82.5%
Limonene 2.97%gamma-Terpinene 1.21%beta-Pinene 0.789%
$45.67/1g · $45.67/g⚡0.1725 value
COAView →
710 Labs Live Rosin Vape 1G - R&B + Pielatti#42🍋 Citrus
Total Terps
7.83%
THC
77.3%
Limonene 2.25%Caryophyllene 1.74%Myrcene 0.723%
$75/1g · $75/g⚡0.1044 value
COAView →
Live Resin Cartridge 0.5g - Gas Gimlet#43🍋 Citrus
Total Terps
7.81%
THC
74.6%
Limonene 2.35%Myrcene 1.49%Caryophyllene 1.14%
$40/0.5g · $80/g⚡0.0976 value
COAView →
Crunch Berries Live Resin#44🍋 Citrus
Total Terps
7.78%
THC
71%
Limonene 2.16%Caryophyllene 1.98%Linalool 1.81%
$35/1g · $35/g⚡0.2223 value
COAView →
Persy Rosin 1G - Guava#45🍋 Citrus
Total Terps
7.77%
THC
70.3%
Limonene 2.19%Myrcene 1.7%Linalool 1.03%
$65/1g · $65/g⚡0.1195 value
COAView →
Cherry Cap Live Resin#46🍋 Citrus

Cherry Cap Live Resin

Modern Flower x Seed Junky · Trulieve Clearwater
Total Terps
7.74%
THC
71%
Limonene 2.99%Caryophyllene 1.33%Linalool 0.963%
$35/1g · $35/g⚡0.2211 value
COAView →
Baya Dulce#47🍋 Citrus
Total Terps
7.73%
THC
85.3%
Limonene 1.99%Caryophyllene 1.81%Myrcene 0.86%
$55/0.5g · $110/g⚡0.0703 value
COAView →
Persy Rosin Badder 2.5g - Fire Water #106#48🍋 Citrus
Total Terps
7.72%
THC
72.4%
Limonene 2.35%Caryophyllene 1.41%Linalool 1.21%
$150/2.5g · $60/g⚡0.1287 value
COAView →
Water Hash 1G - Rick Jamez #3 (Living Soil)#49🍋 Citrus
Total Terps
7.7%
THC
72.1%
Limonene 1.84%Myrcene 1.67%Linalool 1.42%
$65/1g · $65/g⚡0.1185 value
COAView →
YLLOW MERMD [4g]#50🍋 Citrus
Total Terps
7.7%
THC
76.8%
Limonene 2.01%Caryophyllene 1.58%Linalool 1.27%
$70/0.5g · $140/g⚡0.055 value
COAView →
Dulce De Uva - 3g Temple Ball#51🍋 Citrus
Total Terps
7.7%
THC
69.8%
Limonene 1.87%Caryophyllene 1.44%Myrcene 1.08%
$105/3.0g · $35/g⚡0.22 value
COAView →
Blood Orange Distillate Syringe#52🍋 Citrus
Total Terps
7.69%
THC
86.6%
Limonene 4.91%Caryophyllene 0.339%beta-Pinene 0.12%
$27.5/1g · $27.5/g⚡0.2796 value
COAView →
Jet Fuel OG#53🍋 Citrus
Total Terps
7.68%
THC
90.6%
Limonene 2.22%Caryophyllene 1.78%Myrcene 1.42%
$20/0.5g · $40/g⚡0.192 value
COAView →
CRMSCL SUNSET#54🍋 Citrus
Total Terps
7.66%
THC
91.6%
Limonene 2.01%Caryophyllene 1.91%Myrcene 0.96%
$22/1g · $22/g⚡0.3482 value
COAView →
Stardawg Pie: Live Badder#55🍋 Citrus
Total Terps
7.64%
THC
66.9%
Limonene 1.71%Caryophyllene 1.65%Linalool 0.938%
$28/1g · $28/g⚡0.2729 value
COAView →
Live Resin Cartridge 0.5g - VooDoo#56🍋 Citrus
Total Terps
7.63%
THC
76.1%
Limonene 1.8%Caryophyllene 1.43%Linalool 1.28%
$40/0.5g · $80/g⚡0.0954 value
COAView →
710 Labs Live Rosin Vape 1G - Super Freak (Living Soil)#57🍋 Citrus
Total Terps
7.63%
THC
74.9%
Limonene 2.27%Caryophyllene 1.13%Linalool 0.664%
$75/1g · $75/g⚡0.1017 value
COAView →
GRLC DRIP [2g]#58🍋 Citrus
Total Terps
7.61%
THC
77.7%
Limonene 2.08%Linalool 1.6%Caryophyllene 1.41%
$37.5/2g · $18.75/g⚡0.4059 value
COAView →
BNANACONDA#59🍋 Citrus
Total Terps
7.57%
THC
92.5%
Limonene 2.83%alpha-Pinene 1.02%Linalool 0.98%
$20/0.5g · $40/g⚡0.1893 value
COAView →
Fantasy MLNZ#60🍋 Citrus
Total Terps
7.54%
THC
76.7%
Limonene 2.97%Caryophyllene 0.99%Myrcene 0.9%
$30/1g · $30/g⚡0.2513 value
COAView →