Spice Terpene Profile — Florida

Lab-tested Florida products whose dominant terpene reads as Spice — pepper, clove, and herbal spice (caryophyllene-forward). Filter and sort below. This is a menu/lab-data aroma filter, not medical advice.

🔔 Alert me60 products
Clarence Claymore 0.5g Live Rosin AIO#1🌶️ Spice
Total Terps
13.9%
THC
74.2%
Caryophyllene 7.61%Humulene 2.05%Limonene 1.52%
$55/0.5g · $110/g⚡0.1264 value
COAView →
Gas Apple Live Terpene Sauz#2🌶️ Spice
Total Terps
13.9%
THC
65%
Caryophyllene 4.96%Myrcene 3.88%Humulene 1.09%
$35/1g · $35/g⚡0.3971 value
COAView →
Sasmates Kush Badder 1g Live Rosin Concentrate#3🌶️ Spice
Total Terps
12.8%
THC
77.4%
Caryophyllene 3.32%Limonene 3.19%Humulene 1.12%
$35/1.0g · $35/g⚡0.3657 value
COAView →
Zush Mints Liquid Live Resin Cart#4🌶️ Spice
Total Terps
12.7%
THC
65%
Caryophyllene 5.4%Limonene 2.08%Linalool 2.05%
$39/1g · $39/g⚡0.3256 value
COAView →
Live Resin Sauce 3.5g - Zoza #13#5🌶️ Spice
Total Terps
12.6%
THC
70.4%
Caryophyllene 4.19%Limonene 2.76%Linalool 1.57%
$150/3.5g · $42.86/g⚡0.294 value
COAView →
Gas Station Mints Live Rosin - 4g Thumbprints Concentrate#6🌶️ Spice
Total Terps
12.1%
THC
77.4%
Caryophyllene 4.55%Limonene 2.55%Humulene 1.33%
$150/4.0g · $37.5/g⚡0.3227 value
COAView →
Whoopie Pie Liquid Live Resin Cart#7🌶️ Spice
Total Terps
12%
THC
71%
Caryophyllene 2.75%Myrcene 2.37%Limonene 1.89%
$39/1g · $39/g⚡0.3077 value
COAView →
Kush Cake Cold Cure Live Rosin#8🌶️ Spice

Kush Cake Cold Cure Live Rosin

Planet 13 Cannabis for The Planet · Planet 13 Lakeland
Total Terps
11.8%
THC
77.9%
Beta Caryophyllene 6.41%Humulene 1.69%Limonene 1.57%
$49/1g · $49/g⚡0.2408 value
COAView →
St. Marks Skunk Wax#9🌶️ Spice
Total Terps
11.7%
THC
64%
Caryophyllene 4.87%Limonene 2.03%Humulene 1.52%
$35/1g · $35/g⚡0.3343 value
COAView →
Dulce De Uva - 0.5g Live Rosin Cartridge#10🌶️ Spice
Total Terps
11.4%
THC
77.3%
Caryophyllene 3.22%Limonene 2.05%Myrcene 1.71%
$45/0.5g · $90/g⚡0.1267 value
COAView →
Apple Banana Gelato: Live Resin All-in-One Vape#11🌶️ Spice
Total Terps
11.3%
THC
72.5%
Caryophyllene 3.86%Linalool 2.18%Limonene 1.34%
$20/.5g · $40/g⚡0.2825 value
COAView →
Funk MTN Liquid Live Resin Mod Pod#12🌶️ Spice
Total Terps
11.2%
THC
68%
Caryophyllene 3.09%Limonene 2.74%Myrcene 1.34%
$45/1g · $45/g⚡0.2489 value
COAView →
Growhealthy Gorilla Glue #4 Live Resin Disposable All-in-One#13🌶️ Spice
Total Terps
11.1%
THC
70.1%
Caryophyllene 5.48%Humulene 1.93%Myrcene 0.987%
$42.25/1g · $42.25/g⚡0.2627 value
COAView →
Live Resin Badder 3.5g - Zoza #13#14🌶️ Spice
Total Terps
10.9%
THC
72.4%
Caryophyllene 3.9%Limonene 2.45%Linalool 1.38%
$145/3.5g · $41.43/g⚡0.2631 value
COAView →
Petrol Station Jam 4g Live Rosin Concentrate#15🌶️ Spice
Total Terps
10.8%
THC
77.9%
Caryophyllene 3.26%Limonene 2.61%Humulene 1.07%
$140/4.0g · $35/g⚡0.3086 value
COAView →
Papaya Drip Liquid Live Resin Mod Pod#16🌶️ Spice
Total Terps
10.7%
THC
71%
Caryophyllene 3.23%Myrcene 1.99%Limonene 1.92%
$45/1g · $45/g⚡0.2378 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Zoza #3#17🌶️ Spice
Total Terps
10.7%
THC
71.5%
Caryophyllene 3.77%Limonene 2.42%Linalool 1.35%
$70/1g · $70/g⚡0.1529 value
COAView →
Double OG Chem Liquid Live Resin Cart#18🌶️ Spice
Total Terps
10.6%
THC
75%
Caryophyllene 2.65%Myrcene 2.33%Limonene 2.19%
$39/1g · $39/g⚡0.2718 value
COAView →
Orange Mintz Jam 1g Live Rosin Concentrate#19🌶️ Spice
Total Terps
10.6%
THC
73.6%
Caryophyllene 4.66%Myrcene 1.36%Limonene 1.34%
$35/1.0g · $35/g⚡0.3029 value
COAView →
Honey Bananas .5g Hash Rosin AIO Vape#20🌶️ Spice
Total Terps
10.5%
THC
81.1%
Beta Caryophyllene 2.8%Beta Myrcene 2.58%Limonene 1.83%
$55/.5g · $110/g⚡0.0955 value
COAView →
Modified Bananas - 2g Hash Coins Concentrate#21🌶️ Spice
Total Terps
10.5%
THC
65.9%
Caryophyllene 2.66%Limonene 2.57%Myrcene 1.86%
$65/2.0g · $32.5/g⚡0.3231 value
COAView →
Garlic Breath - 0.5g Live Rosin Cartridge#22🌶️ Spice
Total Terps
10.5%
THC
80.3%
Caryophyllene 2.88%Linalool 1.95%Limonene 1.79%
$45/0.5g · $90/g⚡0.1167 value
COAView →
Orange Mintz Fresh Press 4g Live Rosin Concentrate#23🌶️ Spice
Total Terps
10.4%
THC
75.8%
Caryophyllene 4.36%Myrcene 1.71%Limonene 1.42%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2971 value
COAView →
Live Resin Badder 1G - FunDip#24🌶️ Spice
Total Terps
10.3%
THC
70.6%
Caryophyllene 3.46%Limonene 1.6%Humulene 1.45%
$45/1g · $45/g⚡0.2289 value
COAView →
White Buffalo Liquid Live Resin Mod Pod#25🌶️ Spice
Total Terps
10.3%
THC
69%
Caryophyllene 2.7%Myrcene 2.07%Limonene 1.86%
$45/1g · $45/g⚡0.2289 value
COAView →
Earthquake Liquid Live Resin Mod Pod#26🌶️ Spice
Total Terps
10.3%
THC
69%
Caryophyllene 3.22%Myrcene 2.95%Linalool 1.5%
$45/1g · $45/g⚡0.2289 value
COAView →
Kool Whip #11: Live Resin Vape Cartridge#27🌶️ Spice
Total Terps
10.2%
THC
82%
Caryophyllene 3.85%Limonene 1.35%Linalool 1.32%
$27.5/1g · $27.5/g⚡0.3709 value
COAView →
Live Resin Sauce 1G - Lemon Up#28🌶️ Spice
Total Terps
10.1%
THC
70.9%
Caryophyllene 3.46%Limonene 1.81%Humulene 1.21%
$50/1g · $50/g⚡0.202 value
COAView →
Canal St Runtz .5g Live Terpene Vape Cart#29🌶️ Spice
Total Terps
10%
THC
82%
Beta Caryophyllene 3.03%Beta Myrcene 2.72%Limonene 1.5%
$35/.5g · $70/g⚡0.1429 value
COAView →
Dirty Dan 0.5g Live Rosin AIO#30🌶️ Spice
Total Terps
9.93%
THC
76.2%
Caryophyllene 3.82%Limonene 1.56%Humulene 1.2%
$55/0.5g · $110/g⚡0.0903 value
COAView →
Double Burger Jam 4g Live Rosin Concentrate#31🌶️ Spice
Total Terps
9.89%
THC
77%
Caryophyllene 2.61%Limonene 2.41%Linalool 1.07%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2826 value
COAView →
Dulce De Uva Badder 4g Live Rosin Concentrate#32🌶️ Spice
Total Terps
9.88%
THC
76.7%
Caryophyllene 2.32%Limonene 2.04%Myrcene 1.4%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2823 value
COAView →
Low Tide 0.5g Live Rosin AIO#33🌶️ Spice
Total Terps
9.86%
THC
77.2%
Caryophyllene 3.18%Limonene 1.7%Humulene 1.12%
$55/0.5g · $110/g⚡0.0896 value
COAView →
Gas Leak#34🌶️ Spice

Gas Leak

Ideal Cannabis · GoldFlower Lakeland
Total Terps
9.85%
THC
71.9%
Caryophyllene 4.45%Humulene 1.52%Myrcene 1.33%
$26/1g · $26/g⚡0.3788 value
COAView →
Blue Zushi - 2g Piatella Hash Concentrate#35🌶️ Spice
Total Terps
9.84%
THC
77.5%
Caryophyllene 4.4%Myrcene 1.45%Humulene 1.02%
$125/2.0g · $62.5/g⚡0.1574 value
COAView →
Orange Mintz - 2g Piatella Hash Concentrate#36🌶️ Spice
Total Terps
9.79%
THC
74.9%
Caryophyllene 3.39%Myrcene 1.85%Limonene 1.41%
$125/2.0g · $62.5/g⚡0.1566 value
COAView →
Gator Bite Live Rosin - 4g Thumbprints Concentrate#37🌶️ Spice
Total Terps
9.79%
THC
76.2%
Caryophyllene 2.99%Limonene 1.93%Myrcene 1.15%
$150/4.0g · $37.5/g⚡0.2611 value
COAView →
Live Resin Badder 3.5g - D-Lish#38🌶️ Spice
Total Terps
9.69%
THC
70.1%
Caryophyllene 3.14%Limonene 2.08%Linalool 1.57%
$140/3.5g · $40/g⚡0.2423 value
COAView →
Funk MTN Live Resin#39🌶️ Spice
Total Terps
9.65%
THC
69%
Caryophyllene 3.43%Limonene 2.05%Myrcene 1.21%
$35/1g · $35/g⚡0.2757 value
COAView →
White 99 Wax#40🌶️ Spice
Total Terps
9.6%
THC
59%
Caryophyllene 3.93%Myrcene 1.47%Linalool 1.28%
$35/1g · $35/g⚡0.2743 value
COAView →
Garlic Cookies Live Budder#41🌶️ Spice
Total Terps
9.59%
THC
68%
Caryophyllene 3%Limonene 2.47%Myrcene 1.06%
$35/1g · $35/g⚡0.274 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Petrol Station#42🌶️ Spice
Total Terps
9.55%
THC
78.4%
Caryophyllene 3.41%Limonene 2.2%Humulene 1.46%
$70/1g · $70/g⚡0.1364 value
COAView →
Double Burger Badder 4g Live Rosin Concentrate#43🌶️ Spice
Total Terps
9.49%
THC
75.3%
Caryophyllene 2.98%Limonene 2.07%Humulene 0.892%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2711 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Malibu Pure Kush#44🌶️ Spice
Total Terps
9.47%
THC
74.5%
Caryophyllene 2.81%Limonene 2.09%Myrcene 1.39%
$70/1g · $70/g⚡0.1353 value
COAView →
Funk MTN Live Budder#45🌶️ Spice
Total Terps
9.42%
THC
71%
Caryophyllene 2.54%Limonene 2.4%Myrcene 1.31%
$35/1g · $35/g⚡0.2691 value
COAView →
Pastelito Wax#46🌶️ Spice
Total Terps
9.42%
THC
66%
Caryophyllene 3.37%Limonene 1.65%Humulene 0.935%
$70/2g · $35/g⚡0.2691 value
COAView →
Preferred Premium Live Resin Vape 1g - D-Lish#47🌶️ Spice
Total Terps
9.37%
THC
75.3%
Caryophyllene 3.3%Limonene 1.7%Linalool 1.52%
$50/1g · $50/g⚡0.1874 value
COAView →
Banana Shack Jam 4g Live Rosin Concentrate#48🌶️ Spice
Total Terps
9.36%
THC
73.2%
Caryophyllene 2.75%Limonene 1.93%Myrcene 0.907%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2674 value
COAView →
Citral Glue#49🌶️ Spice
Total Terps
9.36%
THC
72.5%
Caryophyllene 4.53%Humulene 1.47%Myrcene 1.28%
$26/0.5g · $52/g⚡0.18 value
COAView →
Double OG Chem Live Resin#50🌶️ Spice
Total Terps
9.33%
THC
73%
Caryophyllene 2.74%Limonene 1.86%Myrcene 1.79%
$35/1g · $35/g⚡0.2666 value
COAView →
N.Y. Cheesecake: Live Rosin All-in-One Vape#51🌶️ Spice
Total Terps
9.21%
THC
75.4%
Caryophyllene 3.75%Myrcene 1.92%Limonene 0.94%
$35/.5g · $70/g⚡0.1316 value
COAView →
N.Y. Cheesecake: Live Rosin Vape Cartridge#52🌶️ Spice
Total Terps
9.19%
THC
76.5%
Caryophyllene 3.77%Myrcene 1.91%Humulene 0.942%
$30/.5g · $60/g⚡0.1532 value
COAView →
Orange Slushie Live Rosin - 4g Thumbprints Concentrate#53🌶️ Spice
Total Terps
9.16%
THC
78.6%
Caryophyllene 2.72%Limonene 1.79%Myrcene 1.49%
$150/4.0g · $37.5/g⚡0.2443 value
COAView →
Double Burger - 2g Hash Coins Concentrate#54🌶️ Spice
Total Terps
9.15%
THC
59.9%
Caryophyllene 3.77%Humulene 1.21%Limonene 1.15%
$65/2.0g · $32.5/g⚡0.2815 value
COAView →
L'RANGE [2g]#55🌶️ Spice
Total Terps
9.1%
THC
94.4%
Caryophyllene 2.08%Limonene 2.01%Myrcene 1.65%
$100/2g · $50/g⚡0.182 value
COAView →
Animal Mints Live Resin#56🌶️ Spice
Total Terps
9.04%
THC
74%
Caryophyllene 3.65%Limonene 1.61%Myrcene 1.2%
$35/1g · $35/g⚡0.2583 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Grease Monkey#57🌶️ Spice
Total Terps
9%
THC
79.8%
Caryophyllene 2.27%Limonene 2.11%Myrcene 1.7%
$70/1g · $70/g⚡0.1286 value
COAView →
Zush Mints Live Resin#58🌶️ Spice
Total Terps
8.99%
THC
73%
Caryophyllene 3.72%Linalool 1.44%Limonene 1.17%
$35/1g · $35/g⚡0.2569 value
COAView →
Pineapple Upside Down Cake Liquid Live Resin Mod Pod#59🌶️ Spice
Total Terps
8.95%
THC
74%
Caryophyllene 2.92%Myrcene 2.51%Limonene 0.93%
$45/1g · $45/g⚡0.1989 value
COAView →
Gas Leak#60🌶️ Spice

Gas Leak

Ideal Cannabis · GoldFlower Lakeland
Total Terps
8.92%
THC
71.6%
Caryophyllene 3.46%Limonene 1.59%Myrcene 1.31%
$26/0.5g · $52/g⚡0.1715 value
COAView →