This Week · 7-day fresh batches only

Highest Terpene Flower in Florida

Compare this week’s flower by total terpene percentage, price, and lab report. Includes in-stock batches first seen in our tracker during the past seven days, with a recent inventory check. Choose a dispensary below, then share your results.

Inventory checked Sep 30, 2026, 11:23 PM ET

Shop by terpene profile

🔔 Alert me60 products
Laughing Gas#1

Laughing Gas

(the) Essence · MÜV Tampa
Total Terps
4.38%
THC
22.7%
$50.25/3.5g · $14.36/g⚡0.3051 value
View →
Heir Heads#2
Total Terps
4.31%
THC
23.2%
$90.25/7g · $12.89/g⚡0.3343 value
View →
Fantasy Melons - 3.5g Flower#3🌶️ Spice
Total Terps
4.28%
THC
29.5%
Caryophyllene 0.982%Limonene 0.918%Myrcene 0.902%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.5762 value
COAView →
Black Afghan#4🪵 Earthy
Total Terps
4.18%
THC
28.5%
Myrcene 2%alpha-Pinene 0.49%Caryophyllene 0.4%
$100/14g · $7.14/g⚡0.5852 value
COAView →
Roadkill Afghani - 3.5g Flower#5🍋 Citrus
Total Terps
4.13%
THC
28.4%
Limonene 1.05%Myrcene 1.02%Linalool 0.436%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.556 value
COAView →
Gumbo - 3.5g Flower#6🌶️ Spice
Total Terps
4.06%
THC
22.4%
Caryophyllene 1.31%Limonene 0.914%Humulene 0.364%
$19.5/3.5g · $5.57/g⚡0.7287 value
COAView →
Maple Dunks - 3.5g Flower#7🌶️ Spice
Total Terps
4.03%
THC
23.6%
Caryophyllene 1.27%Limonene 0.899%alpha-Pinene 0.377%
$19.5/3.5g · $5.57/g⚡0.7233 value
COAView →
Garlic Ice Cream - 3.5g Flower#8🌶️ Spice
Total Terps
3.95%
THC
25.6%
Caryophyllene 1.97%Humulene 0.55%Myrcene 0.434%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.5317 value
COAView →
Gold Cuts The Judge#9
Total Terps
3.93%
THC
29.2%
$65/3.5g · $18.57/g⚡0.2116 value
COAView →
Garlic Ice Cream - 7g Smalls Flower#10🌶️ Spice
Total Terps
3.87%
THC
26.9%
Caryophyllene 1.88%Humulene 0.518%Limonene 0.451%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.7578 value
COAView →
Face on Fire - 1g Grammers Flower#11🌶️ Spice
Total Terps
3.86%
THC
27.1%
Caryophyllene 1.04%Myrcene 0.657%Limonene 0.575%
$9.75/1.0g · $9.75/g⚡0.3959 value
COAView →
Minty Blizzard#12

Minty Blizzard

(the) Essence · MÜV Tampa
Total Terps
3.85%
THC
29.8%
$37.69/3.5g · $10.77/g⚡0.3575 value
View →
Animal Cookies x (Zkittlez x Permanent Paint) - Premium Flower#13🌶️ Spice
Total Terps
3.8%
THC
31.2%
Beta Caryophyllene 1.38%Limonene 0.52%Humulene 0.48%
$45/1/8oz · $12.86/g⚡0.2956 value
COAView →
Fantasy Melons - 7g Smalls Flower#14🌶️ Spice
Total Terps
3.76%
THC
27.2%
Caryophyllene 0.936%Limonene 0.809%Myrcene 0.736%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.7362 value
COAView →
Lane Splitter Flower#15🪵 Earthy
Total Terps
3.76%
THC
24.2%
Myrcene 0.883%Caryophyllene 0.75%Terpinolene 0.749%
$20/1/8oz · $5.71/g⚡0.658 value
COAView →
Flower - Pi Head#16🪵 Earthy
Total Terps
3.73%
THC
26.3%
Beta Myrcene 2.07%Ocimene 0.45%Alpha Pinene 0.41%
$26/1/8oz · $7.43/g⚡0.5021 value
COAView →
Black Afghan#17🪵 Earthy
Total Terps
3.64%
THC
27.4%
Myrcene 1.82%alpha-Pinene 0.4%Caryophyllene 0.36%
$30/3.5g · $8.57/g⚡0.4247 value
COAView →
Hippie Speedball - 3.5g Flower#18🪵 Earthy
Total Terps
3.62%
THC
22.7%
Myrcene 1.57%Limonene 0.672%Caryophyllene 0.446%
$19.5/3.5g · $5.57/g⚡0.6497 value
COAView →
Champagne Kush Flower#19🌶️ Spice
Total Terps
3.62%
THC
21.6%
Caryophyllene 1.09%Terpinolene 0.804%Myrcene 0.728%
$60/1/2oz · $4.29/g⚡0.8447 value
COAView →
Sugar Berry Scones Flower#20🌶️ Spice
Total Terps
3.62%
THC
28.6%
Beta Caryophyllene 1.37%Beta Myrcene 0.78%Limonene 0.41%
$40/1/8oz · $11.43/g⚡0.3167 value
COAView →
Tractor Fuel - 7g Smalls Flower#21🌶️ Spice
Total Terps
3.6%
THC
20.4%
Caryophyllene 1.95%Humulene 0.541%Limonene 0.291%
$52/7.0g · $7.43/g⚡0.4846 value
COAView →
Zelato - 3.5g Flower#22🌶️ Spice
Total Terps
3.59%
THC
19.5%
Caryophyllene 1.9%Humulene 0.558%Limonene 0.28%
$19.5/3.5g · $5.57/g⚡0.6444 value
COAView →
Durban Z#23🌫️ Haze

Durban Z

Good Green · RISE Brandon
Total Terps
3.58%
THC
24.8%
Terpinolene 1.42%Ocimene 0.512%Myrcene 0.329%
$100/14g · $7.14/g⚡0.5012 value
COAView →
Ethanol #33 Eighth (Glass Jar)#24🍋 Citrus
Total Terps
3.56%
THC
30.4%
Limonene 1.03%Caryophyllene 0.472%Myrcene 0.31%
$50/3.5g · $14.29/g⚡0.2492 value
COAView →
Petrol Station - 3.5g Flower#25🌶️ Spice
Total Terps
3.51%
THC
24.4%
Caryophyllene 1.48%Limonene 0.636%Humulene 0.439%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.4725 value
COAView →
Black Maple #22 - 3.5g Flower#26🌶️ Spice
Total Terps
3.49%
THC
25.8%
Caryophyllene 1.19%Limonene 0.642%Linalool 0.265%
$32.5/3.5g · $9.29/g⚡0.3758 value
COAView →
Fat Albert - 3.5g Flower#27🪵 Earthy
Total Terps
3.46%
THC
28.4%
Myrcene 0.859%Caryophyllene 0.802%Limonene 0.62%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.4658 value
COAView →
Cromagnon Man#28
Total Terps
3.43%
THC
27.1%
$65/14g · $4.64/g⚡0.7388 value
View →
Sunshine Diesel Flower#29🪵 Earthy
Total Terps
3.43%
THC
25%
Myrcene 1.41%Limonene 0.903%Caryophyllene 0.363%
$30/3.5g · $8.57/g⚡0.4002 value
COAView →
Purple Push Pop - 3.5g Flower#30🌶️ Spice
Total Terps
3.4%
THC
27.7%
Caryophyllene 0.802%Limonene 0.749%Myrcene 0.534%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.4577 value
COAView →
Gas Light#31🌶️ Spice

Gas Light

Sanctuary Cannabis · Sanctuary Boca Palmetto
Total Terps
3.39%
THC
17.4%
Caryophyllene 1.9%Limonene 0.427%Humulene 0.426%
$20/3.5g · $5.71/g⚡0.5933 value
COAView →
Banana Cough - 7g Smalls Flower#32🌶️ Spice
Total Terps
3.37%
THC
28%
Caryophyllene 0.997%Myrcene 0.595%Limonene 0.558%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.6599 value
COAView →
Banana Cough - 3.5g Flower#33🌶️ Spice
Total Terps
3.37%
THC
29.1%
Caryophyllene 0.996%Myrcene 0.586%Limonene 0.559%
$19.5/3.5g · $5.57/g⚡0.6049 value
COAView →
Bloomington Headband - 3.5g Flower#34🌶️ Spice
Total Terps
3.35%
THC
25.9%
Caryophyllene 1.42%Myrcene 0.498%Limonene 0.358%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.451 value
COAView →
NGHT OWLL HZE#35🌫️ Haze
Total Terps
3.33%
THC
22.9%
Terpinolene 1.64%Limonene 0.265%Myrcene 0.212%
$120/14g · $8.57/g⚡0.3885 value
COAView →
MPX Select Durban Funk Flower#36🌫️ Haze
Total Terps
3.309%
THC
27.7%
Terpinolene 1.4%Myrcene 0.683%Limonene 0.284%
$30/1/8oz · $8.57/g⚡0.3861 value
COAView →
Motorbreath 15 - 7g Smalls Flower#37🪵 Earthy
Total Terps
3.28%
THC
26.9%
Myrcene 1.03%Caryophyllene 0.916%Limonene 0.477%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.6422 value
COAView →
Jokerz Candy#38
Total Terps
3.27%
THC
24.8%
$65/14g · $4.64/g⚡0.7043 value
View →
Durban Z#39🌫️ Haze

Durban Z

RISE by Green Thumb · RISE Brandon
Total Terps
3.26%
THC
21.3%
Terpinolene 1.3%Ocimene 0.47%Myrcene 0.28%
$45/3.5g · $12.86/g⚡0.2536 value
COAView →
Velcroz#40🌶️ Spice
Total Terps
3.22%
THC
31.9%
Caryophyllene 0.871%Limonene 0.703%Myrcene 0.456%
$50/3.5g · $14.29/g⚡0.2254 value
COAView →
Zelato - 7g Smalls Flower#41🌶️ Spice
Total Terps
3.22%
THC
12.1%
Caryophyllene 1.78%Humulene 0.522%Linalool 0.225%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.6305 value
COAView →
Heir Heads#42🌶️ Spice
Total Terps
3.21%
THC
20.7%
Caryophyllene 0.787%Limonene 0.683%Linalool 0.569%
$50.25/3.5g · $14.36/g⚡0.2236 value
COAView →
Blue Zushi - 3.5g Flower#43🌶️ Spice
Total Terps
3.21%
THC
29.4%
Caryophyllene 1.25%Myrcene 0.706%Limonene 0.408%
$32.5/3.5g · $9.29/g⚡0.3457 value
COAView →
Petrol Station - 7g Smalls Flower#44🌶️ Spice
Total Terps
3.21%
THC
24.9%
Caryophyllene 1.36%Limonene 0.584%Humulene 0.405%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.6285 value
COAView →
Rose Especial - 3.5g Flower#45🍋 Citrus
Total Terps
3.21%
THC
28%
Limonene 0.765%Caryophyllene 0.698%Myrcene 0.592%
$26/3.5g · $7.43/g⚡0.4321 value
COAView →
Bubble Bath - 7g Smalls Flower#46🌶️ Spice
Total Terps
3.2%
THC
22.8%
Caryophyllene 1.07%Myrcene 0.603%Limonene 0.556%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.6266 value
COAView →
Super Lemon G#47
Total Terps
3.19%
THC
21.5%
$35/7g · $5/g⚡0.638 value
View →
GMOLato Flower#48🌶️ Spice
Total Terps
3.19%
THC
28%
Caryophyllene 0.964%Limonene 0.84%Humulene 0.32%
$35/3.5g · $10/g⚡0.319 value
COAView →
Sherb Cream Pie Flower#49🌶️ Spice
Total Terps
3.17%
THC
22.6%
Beta Caryophyllene 0.75%Limonene 0.72%Linalool 0.37%
$75/1/2oz · $5.36/g⚡0.5917 value
COAView →
D-Lish ShMediums#50🌶️ Spice
Total Terps
3.169%
THC
22%
Caryophyllene 1.419%Humulene 0.596%Linalool 0.525%
$60/7.0g · $8.57/g⚡0.3697 value
COAView →
D-Lish ShMediums#51
Total Terps
3.169%
THC
22%
$60/7.0g · $8.57/g⚡0.3697 value
View →
Gumbo - 7g Smalls Flower#52🌶️ Spice
Total Terps
3.15%
THC
22.9%
Caryophyllene 0.875%Limonene 0.785%Humulene 0.246%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.6168 value
COAView →
Animal Cookies x Zkittlez - Premium Flower#53🌶️ Spice
Total Terps
3.15%
THC
28.6%
Beta Caryophyllene 1%Limonene 0.58%Humulene 0.32%
$45/1/8oz · $12.86/g⚡0.245 value
COAView →
Forever FumeZ (19.7% THC) 1g#54
Total Terps
3.14%
THC
19.7%
$10/1g · $10/g⚡0.314 value
COAView →
The Devil's Fruitstand - 7g Smalls Flower#55🍋 Citrus
Total Terps
3.14%
THC
29.9%
Limonene 0.733%Caryophyllene 0.636%Myrcene 0.606%
$35.75/7.0g · $5.11/g⚡0.6148 value
COAView →
YLLW MERMD#56🍋 Citrus
Total Terps
3.14%
THC
27.3%
Limonene 0.812%Linalool 0.629%Caryophyllene 0.591%
$50/3.5g · $14.29/g⚡0.2198 value
COAView →
Forever FumeZ (24.5% THC) 1g#57
Total Terps
3.13%
THC
24.5%
$10/1g · $10/g⚡0.313 value
COAView →
Black Box Genetics 14g Flower - TK Maui#58🪵 Earthy
Total Terps
3.13%
THC
28.9%
Myrcene 1.73%alpha-Pinene 0.352%Limonene 0.344%
$160/14g · $11.43/g⚡0.2739 value
COAView →
Titan Express#59🌫️ Haze
Total Terps
3.13%
THC
30.3%
Terpinolene 1.29%Ocimene 0.486%Myrcene 0.24%
$35/3.5g · $10/g⚡0.313 value
COAView →
Large Pack Flower - Racket Smasher#60🪵 Earthy
Total Terps
3.1%
THC
24.5%
Beta Myrcene 1.57%Alpha Pinene 0.35%Ocimene 0.27%
$120.8/1oz · $4.31/g⚡0.7185 value
COAView →