Earthy Terpene Profile — Florida

Lab-tested Florida products whose dominant terpene reads as Earthy — musk, soil, and herbal earth (myrcene-forward). Filter and sort below. This is a menu/lab-data aroma filter, not medical advice.

🔔 Alert me60 products
Double Mints 2g Live Rosin Diamonds#1🪵 Earthy
Total Terps
17.1%
THC
80.3%
Myrcene 4.92%Limonene 4.83%Caryophyllene 2.94%
$110/2.0g · $55/g⚡0.3109 value
COAView →
Gastro Pop Live Budder#2🪵 Earthy
Total Terps
14.9%
THC
72%
Myrcene 6.65%Caryophyllene 2.91%Limonene 0.875%
$35/1g · $35/g⚡0.4257 value
COAView →
Gastro Pop Liquid Live Resin Mod Pod#3🪵 Earthy
Total Terps
14.3%
THC
69%
Myrcene 5.62%Caryophyllene 3.43%Limonene 0.851%
$45/1g · $45/g⚡0.3178 value
COAView →
Apple Tartz Live Sauz Cart#4🪵 Earthy
Total Terps
13.2%
THC
68%
Myrcene 5.49%Caryophyllene 2.58%alpha-Pinene 0.779%
$35/1g · $35/g⚡0.3771 value
COAView →
Motor Breath Liquid Live Resin Cart#5🪵 Earthy
Total Terps
12.7%
THC
71%
Myrcene 3.84%Limonene 2.74%Caryophyllene 2.68%
$39/1g · $39/g⚡0.3256 value
COAView →
Apple Tartz Live Budder#6🪵 Earthy
Total Terps
12.6%
THC
72%
Myrcene 5.45%Caryophyllene 2.61%alpha-Pinene 0.683%
$35/1g · $35/g⚡0.36 value
COAView →
GMO Cold Cure Live Rosin Jam#7🪵 Earthy

GMO Cold Cure Live Rosin Jam

Planet 13 Cannabis for The Planet · Planet 13 Lakeland
Total Terps
11.8%
THC
79.2%
Beta Myrcene 3.33%Beta Caryophyllene 2.7%Limonene 2.55%
$49/1g · $49/g⚡0.2408 value
COAView →
Gelato #33: Live Resin Vape Cartridge#8🪵 Earthy
Total Terps
11.7%
THC
75.6%
Myrcene 2.69%Linalool 2.29%Limonene 2.15%
$27.5/1g · $27.5/g⚡0.4255 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Skull Crusher #20#9🪵 Earthy
Total Terps
11.5%
THC
78.2%
Myrcene 4.18%Limonene 2.69%Linalool 1.17%
$70/1g · $70/g⚡0.1643 value
COAView →
Soul Safari Liquid Live Resin Cart#10🪵 Earthy
Total Terps
11.1%
THC
74%
Myrcene 2.8%Caryophyllene 2.75%Limonene 1.35%
$39/1g · $39/g⚡0.2846 value
COAView →
Cheesequake Liquid Live Resin Mod Pod#11🪵 Earthy
Total Terps
10.6%
THC
72%
Myrcene 3.66%Caryophyllene 2.9%Limonene 1.03%
$45/1g · $45/g⚡0.2356 value
COAView →
Blue Beach Haze Live Terpene Sauz#12🪵 Earthy
Total Terps
10.5%
THC
75%
Myrcene 5.7%Ocimene 2.93%Caryophyllene 0.492%
$35/1g · $35/g⚡0.3 value
COAView →
Hash Burger#13🪵 Earthy
Total Terps
10.5%
THC
73.3%
Myrcene 2.94%Caryophyllene 2.44%Limonene 2.35%
$26/0.5g · $52/g⚡0.2019 value
COAView →
Crippy Live Terpene Sauz#14🪵 Earthy
Total Terps
10.4%
THC
66%
Myrcene 5.21%Caryophyllene 1.15%Limonene 0.621%
$35/1g · $35/g⚡0.2971 value
COAView →
Earthquake Live Resin#15🪵 Earthy
Total Terps
10.4%
THC
64%
Myrcene 3.2%Caryophyllene 3.05%Linalool 1.46%
$35/1g · $35/g⚡0.2971 value
COAView →
Unicorn Kush Live Resin#16🪵 Earthy
Total Terps
10.4%
THC
67%
Myrcene 3.55%Limonene 2.54%Linalool 1.18%
$35/1g · $35/g⚡0.2971 value
COAView →
Blue Beach Haze Live Resin#17🪵 Earthy
Total Terps
10.3%
THC
68%
Myrcene 3.45%Caryophyllene 2.54%Limonene 1.14%
$35/1g · $35/g⚡0.2943 value
COAView →
Mob Boss Live Terpene Sauz#18🪵 Earthy
Total Terps
10.3%
THC
64%
Myrcene 3.25%Caryophyllene 2.95%Linalool 1.22%
$35/1g · $35/g⚡0.2943 value
COAView →
Grape Biscotti Sundae Liquid Live Resin Cart#19🪵 Earthy
Total Terps
10.1%
THC
67%
Myrcene 3.14%Caryophyllene 2.68%Limonene 1.32%
$39/1g · $39/g⚡0.259 value
COAView →
Black Afghan#20🪵 Earthy
Total Terps
10.1%
THC
90.6%
Myrcene 4.93%Ocimene 1.32%alpha-Pinene 1.07%
$22/1g · $22/g⚡0.4591 value
COAView →
Solomon Grundy Liquid Live Resin Cart#21🪵 Earthy
Total Terps
9.96%
THC
71%
Myrcene 4.97%Caryophyllene 1.8%Linalool 1.58%
$39/1g · $39/g⚡0.2554 value
COAView →
GMO Badder 4g Live Rosin Concentrate#22🪵 Earthy
Total Terps
9.94%
THC
78.5%
Myrcene 2.8%Limonene 2.54%Caryophyllene 1.84%
$140/4.0g · $35/g⚡0.284 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Santa Cruz Blue Dream#23🪵 Earthy
Total Terps
9.9%
THC
70%
Myrcene 4.13%Caryophyllene 1.41%alpha-Pinene 1.32%
$70/1g · $70/g⚡0.1414 value
COAView →
Live Resin Cartridge 0.5g - Larry OG#24🪵 Earthy
Total Terps
9.39%
THC
74.4%
Myrcene 3.22%Limonene 2.1%Caryophyllene 1.26%
$35/0.5g · $70/g⚡0.1341 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Larry OG#25🪵 Earthy
Total Terps
9.11%
THC
77.4%
Myrcene 2.45%Limonene 2.11%Caryophyllene 1.33%
$70/1g · $70/g⚡0.1301 value
COAView →
Unicorn Kush Live Terpene Sauz#26🪵 Earthy
Total Terps
8.95%
THC
71%
Myrcene 3.64%Limonene 1.91%Linalool 0.979%
$35/1g · $35/g⚡0.2557 value
COAView →
Growhealthy Sharp cheddar Live Resin Disposable All-in-One#27🪵 Earthy
Total Terps
8.92%
THC
80.9%
Myrcene 3%Caryophyllene 2.37%Limonene 1.33%
$42.25/1g · $42.25/g⚡0.2111 value
COAView →
Live Resin Cartridge 0.5g - Splash!#28🪵 Earthy
Total Terps
8.79%
THC
80.1%
Myrcene 2.46%Caryophyllene 1.54%Limonene 1.51%
$35/0.5g · $70/g⚡0.1256 value
COAView →
DeliZiozo Live Resin#29🪵 Earthy
Total Terps
8.69%
THC
70%
Myrcene 2.27%Limonene 2.11%Linalool 1.39%
$35/1g · $35/g⚡0.2483 value
COAView →
RNTZ CKE #2 [2g]#30🪵 Earthy
Total Terps
8.64%
THC
90.2%
Myrcene 5.59%Caryophyllene 1.15%Limonene 0.461%
$100/2g · $50/g⚡0.1728 value
COAView →
WiFi43 - Live Resin 510 Cartridge#31🪵 Earthy
Total Terps
8.61%
THC
77.3%
Beta Myrcene 2.78%Beta Caryophyllene 1.61%Limonene 1.51%
$75/1g · $75/g⚡0.1148 value
COAView →
Laguna Seca - Cold Cure#32🪵 Earthy
Total Terps
8.59%
THC
71.9%
Beta Myrcene 2.46%Limonene 1.91%Beta Caryophyllene 1.38%
$70/1g · $70/g⚡0.1227 value
COAView →
Royal Cheese Live Sauz Cart#33🪵 Earthy
Total Terps
8.49%
THC
70%
Myrcene 2.9%Caryophyllene 2.11%Limonene 0.845%
$20/0.5g · $40/g⚡0.2123 value
View →
Live Resin Sauce 3.5g - Larry OG#34🪵 Earthy
Total Terps
8.49%
THC
70.9%
Myrcene 3%Limonene 1.88%Caryophyllene 1.13%
$145/3.5g · $41.43/g⚡0.2049 value
COAView →
Hash Burger#35🪵 Earthy
Total Terps
8.44%
THC
72.9%
Myrcene 2.32%Caryophyllene 2.07%Limonene 1.68%
$26/0.5g · $52/g⚡0.1623 value
COAView →
Bomb Pop Live Terpene Sauz#36🪵 Earthy
Total Terps
8.29%
THC
67%
Myrcene 2.74%Limonene 1.64%Linalool 1.15%
$35/1g · $35/g⚡0.2369 value
COAView →
Sour Pinot X High Octane#37🪵 Earthy
Total Terps
8.13%
THC
75.7%
Myrcene 3.73%alpha-Pinene 1.41%Caryophyllene 0.674%
$23/1g · $23/g⚡0.3535 value
COAView →
Apple MAC#38🪵 Earthy
Total Terps
8.1%
THC
77.7%
Myrcene 2.09%alpha-Pinene 1.32%Caryophyllene 1.15%
$80.75/1g · $80.75/g⚡0.1003 value
COAView →
Redneck Mintz#39🪵 Earthy
Total Terps
8.09%
THC
93.3%
Myrcene 4.46%Caryophyllene 0.864%Limonene 0.857%
$22/1g · $22/g⚡0.3677 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Orange Magic#40🪵 Earthy
Total Terps
7.73%
THC
79.3%
Myrcene 2.44%Caryophyllene 1.83%Limonene 1.22%
$70/1g · $70/g⚡0.1104 value
COAView →
Crazy Grapes - Cold Cure#41🪵 Earthy
Total Terps
7.72%
THC
71.9%
Beta Myrcene 1.65%Limonene 1.53%Beta Caryophyllene 1.5%
$90/2.5g · $36/g⚡0.2144 value
COAView →
Persy Rosin 1G - Grapefruit OG#42🪵 Earthy
Total Terps
7.48%
THC
70.1%
Myrcene 2.37%Limonene 1.56%Caryophyllene 1.18%
$65/1g · $65/g⚡0.1151 value
COAView →
🪵
#43🪵 Earthy
Total Terps
7.47%
THC
84.6%
Myrcene 3.74%alpha-Pinene 0.97%Caryophyllene 0.875%
$80/2g · $40/g⚡0.1868 value
COAView →
GMO#44🪵 Earthy
Total Terps
7.44%
THC
85.2%
Myrcene 2.93%Limonene 1.84%Caryophyllene 1.23%
$30/1g · $30/g⚡0.248 value
COAView →
🪵
#45🪵 Earthy
Total Terps
7.43%
THC
80.9%
Myrcene 1.86%Limonene 1.3%Terpinolene 1.08%
$55/0.5g · $110/g⚡0.0675 value
COAView →
Blissful Berry Distillate Syringe#46🪵 Earthy
Total Terps
7.32%
THC
86.3%
Myrcene 2.18%Limonene 1.27%Caryophyllene 1.1%
$27.5/1g · $27.5/g⚡0.2662 value
COAView →
OMG#47🪵 Earthy
Total Terps
7.27%
THC
91.1%
Myrcene 3.63%Limonene 1.07%Caryophyllene 0.965%
$22/1g · $22/g⚡0.3305 value
COAView →
RNTZ CKE #2#48🪵 Earthy
Total Terps
7.24%
THC
93.3%
Myrcene 4.27%Caryophyllene 1.14%Linalool 0.449%
$22/1g · $22/g⚡0.3291 value
COAView →
Nug Run Resin Cartridge 0.5g - Glitter Bomb x Moroccan Peaches #13#49🪵 Earthy
Total Terps
7.24%
THC
70.6%
Myrcene 2.13%Caryophyllene 1.63%Limonene 0.74%
$20/0.5g · $40/g⚡0.181 value
COAView →
06 OG #67 - Live Rosin 510 Cartridge#50🪵 Earthy
Total Terps
7.22%
THC
76.7%
Beta Myrcene 2.37%Limonene 1.93%Beta Caryophyllene 1.04%
$99/1g · $99/g⚡0.0729 value
COAView →
Nug Run Resin Cartridge 1g - Honey Belts #1#51🪵 Earthy
Total Terps
7.11%
THC
76.6%
Myrcene 1.91%Caryophyllene 1.66%Limonene 1.31%
$35/1g · $35/g⚡0.2031 value
COAView →
Blue Beach Haze Liquid Live Resin Mod Pod#52🪵 Earthy
Total Terps
7.01%
THC
79%
Myrcene 2.15%Caryophyllene 2.07%Humulene 0.602%
$45/1g · $45/g⚡0.1558 value
COAView →
🪵
#53🪵 Earthy
Total Terps
6.85%
THC
84.6%
Myrcene 2.08%Caryophyllene 2.06%Limonene 0.782%
$80/2g · $40/g⚡0.1712 value
COAView →
Icy Treats#54🪵 Earthy
Total Terps
6.81%
THC
90.1%
Myrcene 1.88%alpha-Pinene 1.56%Limonene 1.2%
$26/0.5g · $52/g⚡0.131 value
COAView →
Persy Rosin Badder 1G - Gak Smoovie #5#55🪵 Earthy
Total Terps
6.68%
THC
67.9%
Myrcene 2.17%Limonene 1.26%Linalool 1.06%
$65/1g · $65/g⚡0.1028 value
COAView →
Garlic Cookies#56🪵 Earthy
Total Terps
6.42%
THC
86.4%
Myrcene 1.89%Limonene 1.85%Caryophyllene 1.04%
$55/0.5g · $110/g⚡0.0584 value
COAView →
Afghan Moon TruPod#57🪵 Earthy
Total Terps
6.35%
THC
80%
Myrcene 1.51%Nerolidol 0.971%Linalool 0.887%
$40/1g · $40/g⚡0.1588 value
COAView →
GMO#58🪵 Earthy
Total Terps
6.31%
THC
89.9%
Myrcene 2.07%Limonene 1.61%Caryophyllene 1.16%
$20/0.5g · $40/g⚡0.1578 value
COAView →
Black Afghan#59🪵 Earthy
Total Terps
6.269%
THC
93%
Myrcene 3.18%Ocimene 0.749%Caryophyllene 0.669%
$22/1g · $22/g⚡0.285 value
COAView →
Blue Dream#60🪵 Earthy
Total Terps
6.24%
THC
68.3%
Myrcene 1.96%alpha-Pinene 1.25%Caryophyllene 0.877%
$21/1g · $21/g⚡0.2971 value
COAView →