This Week · 7-day fresh batches only

💎 Top Concentrates in Florida

The best concentrates at licensed Florida dispensaries — rosin, resin, badder, and hash ranked by lab-tested terpene percentage. Filter and sort below. Lab-data / menu rankings, not medical advice.

Updated Sep 30, 2026, 11:23 PM ET

🔔 Alert me60 products
Double Mints 2g Live Rosin Diamonds#1🪵 Earthy
Total Terps
17.1%
THC
80.3%
Myrcene 4.92%Limonene 4.83%Caryophyllene 2.94%
$110/2.0g · $55/g⚡0.3109 value
COAView →
Gastro Pop Live Budder#2🪵 Earthy
Total Terps
14.9%
THC
72%
Myrcene 6.65%Caryophyllene 2.91%Limonene 0.875%
$35/1g · $35/g⚡0.4257 value
COAView →
Gas Apple Live Terpene Sauz#3🌶️ Spice
Total Terps
13.9%
THC
65%
Caryophyllene 4.96%Myrcene 3.88%Ocimene 1.22%
$35/1g · $35/g⚡0.3971 value
View →
LMN PSTRYS Live Wax #4
Total Terps
13.4%
THC
77%
$18/1 g · $18/g⚡0.7444 value
View →
Sasmates Kush Badder 1g Live Rosin Concentrate#5🌶️ Spice
Total Terps
12.8%
THC
77.4%
Caryophyllene 3.32%Limonene 3.19%Humulene 1.12%
$35/1.0g · $35/g⚡0.3657 value
COAView →
Double Burger Badder 1g Live Rosin Concentrate#6🍋 Citrus
Total Terps
12.7%
THC
79.2%
Limonene 3.49%Caryophyllene 2.9%Myrcene 1.39%
$35/1.0g · $35/g⚡0.3629 value
COAView →
Live Resin Sauce 3.5g - Zoza #13#7🌶️ Spice
Total Terps
12.6%
THC
70.4%
Caryophyllene 4.19%Limonene 2.76%Linalool 1.57%
$150/3.5g · $42.86/g⚡0.294 value
COAView →
Dark Fantasy Live Rosin - 4g Thumbprints Concentrate#8🍋 Citrus
Total Terps
12.6%
THC
77.3%
Limonene 3.38%Myrcene 2.39%Caryophyllene 2.19%
$150/4.0g · $37.5/g⚡0.336 value
COAView →
Apple Tartz Live Budder#9🪵 Earthy
Total Terps
12.6%
THC
72%
Myrcene 5.45%Caryophyllene 2.61%Ocimene 1.28%
$35/1g · $35/g⚡0.36 value
View →
BLK Amber Live Wax#10
Total Terps
12.4%
THC
73.8%
$18/1 g · $18/g⚡0.6889 value
View →
Kush Mints Live Resin#11🍋 Citrus
Total Terps
12.1%
THC
73%
Limonene 3.1%Myrcene 2.7%Caryophyllene 2.2%
$35/1g · $35/g⚡0.3457 value
View →
Gas Station Mints Live Rosin - 4g Thumbprints Concentrate#12🌶️ Spice
Total Terps
12.1%
THC
77.4%
Caryophyllene 4.55%Limonene 2.55%Humulene 1.33%
$150/4.0g · $37.5/g⚡0.3227 value
COAView →
GMO Cold Cure Live Rosin Jam#13🪵 Earthy

GMO Cold Cure Live Rosin Jam

Planet 13 Cannabis for The Planet · Planet 13 Lakeland
Total Terps
11.8%
THC
79.2%
Beta Myrcene 3.33%Beta Caryophyllene 2.7%Limonene 2.55%
$49/1g · $49/g⚡0.2408 value
COAView →
Kush Cake Cold Cure Live Rosin#14🌶️ Spice

Kush Cake Cold Cure Live Rosin

Planet 13 Cannabis for The Planet · Planet 13 Lakeland
Total Terps
11.8%
THC
77.9%
Beta Caryophyllene 6.41%Humulene 1.69%Limonene 1.57%
$49/1g · $49/g⚡0.2408 value
COAView →
St. Marks Skunk Wax#15🌶️ Spice
Total Terps
11.7%
THC
64%
Caryophyllene 4.87%Limonene 2.03%Humulene 1.52%
$35/1g · $35/g⚡0.3343 value
COAView →
Banana Shack Jam 1g Live Rosin Concentrate#16🍋 Citrus
Total Terps
11.6%
THC
76.9%
Limonene 2.95%Caryophyllene 2.54%Myrcene 1.73%
$35/1.0g · $35/g⚡0.3314 value
COAView →
Slurty3 Live Resin Budder#17
Total Terps
11.5%
THC
70.4%
$36/1g · $36/g⚡0.3194 value
View →
Super Lemon Haze Live Badder 1g#18🌫️ Haze
Total Terps
11.4%
THC
77.8%
Terpinolene 4.53%Beta Caryophyllene 3.1%Ocimene 1.26%
$45/1g · $45/g⚡0.2533 value
COAView →
Cap Junky Cold Cure Live Rosin#19🍋 Citrus

Cap Junky Cold Cure Live Rosin

Planet 13 Cannabis for The Planet · Planet 13 Lakeland
Total Terps
11.2%
THC
74.7%
Limonene 2.84%Beta Caryophyllene 2.62%Linalool 1.14%
$49/1g · $49/g⚡0.2286 value
COAView →
GMO - 1g Bubble Hash Concentrate#20🍋 Citrus
Total Terps
11.2%
THC
77.5%
Limonene 2.97%Myrcene 2.74%Caryophyllene 2.15%
$35/1.0g · $35/g⚡0.32 value
COAView →
MPX Swamp Breath Live Sauce#21🌲 Pine
Total Terps
11.1%
THC
72.5%
alpha-Pinene 2.27%Myrcene 2.02%Ocimene 1.95%
$23/1g · $23/g⚡0.4826 value
COAView →
Live Resin Badder 3.5g - Zoza #13#22🌶️ Spice
Total Terps
10.9%
THC
72.4%
Caryophyllene 3.9%Limonene 2.45%Linalool 1.38%
$145/3.5g · $41.43/g⚡0.2631 value
COAView →
Petrol Station Jam 4g Live Rosin Concentrate#23🌶️ Spice
Total Terps
10.8%
THC
77.9%
Caryophyllene 3.26%Limonene 2.61%Humulene 1.07%
$140/4.0g · $35/g⚡0.3086 value
COAView →
Orange Pound Cake Dablicator#24
Total Terps
10.7%
THC
72.6%
$65.75/1g · $65.75/g⚡0.1627 value
View →
Orange Mintz Jam 1g Live Rosin Concentrate#25🌶️ Spice
Total Terps
10.6%
THC
73.6%
Caryophyllene 4.66%Myrcene 1.36%Limonene 1.34%
$35/1.0g · $35/g⚡0.3029 value
COAView →
Modified Bananas - 2g Hash Coins Concentrate#26🌶️ Spice
Total Terps
10.5%
THC
65.9%
Caryophyllene 2.66%Limonene 2.57%Myrcene 1.86%
$65/2.0g · $32.5/g⚡0.3231 value
COAView →
Blue Beach Haze Live Terpene Sauz#27🪵 Earthy
Total Terps
10.5%
THC
75%
Myrcene 5.7%Ocimene 2.93%Caryophyllene 0.492%
$35/1g · $35/g⚡0.3 value
View →
Secret Sunset#28
Total Terps
10.4%
THC
69.7%
$27/1g · $27/g⚡0.3852 value
View →
Earthquake Live Resin#29🪵 Earthy
Total Terps
10.4%
THC
64%
Myrcene 3.2%Caryophyllene 3.05%Linalool 1.46%
$35/1g · $35/g⚡0.2971 value
COAView →
Unicorn Kush Live Resin#30🪵 Earthy
Total Terps
10.4%
THC
67%
Myrcene 3.55%Limonene 2.54%Linalool 1.18%
$35/1g · $35/g⚡0.2971 value
View →
Crippy Live Terpene Sauz#31🪵 Earthy
Total Terps
10.4%
THC
66%
Myrcene 5.21%Ocimene 1.17%Caryophyllene 1.15%
$35/1g · $35/g⚡0.2971 value
View →
Orange Mintz Fresh Press 4g Live Rosin Concentrate#32🌶️ Spice
Total Terps
10.4%
THC
75.8%
Caryophyllene 4.36%Myrcene 1.71%Limonene 1.42%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2971 value
COAView →
Zero Gravity: Live Rosin Badder#33🍋 Citrus
Total Terps
10.4%
THC
78%
Limonene 3.04%Caryophyllene 2.24%Linalool 0.892%
$35/1g · $35/g⚡0.2971 value
COAView →
Blue Beach Haze Live Resin#34🪵 Earthy
Total Terps
10.3%
THC
68%
Myrcene 3.45%Caryophyllene 2.54%Limonene 1.14%
$35/1g · $35/g⚡0.2943 value
View →
Live Resin Badder 1G - FunDip#35🌶️ Spice
Total Terps
10.3%
THC
70.6%
Caryophyllene 3.46%Limonene 1.6%Humulene 1.45%
$45/1g · $45/g⚡0.2289 value
COAView →
Mob Boss Live Terpene Sauz#36🪵 Earthy
Total Terps
10.3%
THC
64%
Myrcene 3.25%Caryophyllene 2.95%Linalool 1.22%
$35/1g · $35/g⚡0.2943 value
View →
Live Resin Sauce 1G - Lemon Up#37🌶️ Spice
Total Terps
10.1%
THC
70.9%
Caryophyllene 3.46%Limonene 1.81%Humulene 1.21%
$50/1g · $50/g⚡0.202 value
COAView →
GMO Badder 4g Live Rosin Concentrate#38🪵 Earthy
Total Terps
9.94%
THC
78.5%
Myrcene 2.8%Limonene 2.54%Caryophyllene 1.84%
$140/4.0g · $35/g⚡0.284 value
COAView →
Double Burger Jam 4g Live Rosin Concentrate#39🌶️ Spice
Total Terps
9.89%
THC
77%
Caryophyllene 2.61%Limonene 2.41%Linalool 1.07%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2826 value
COAView →
Dulce De Uva Badder 4g Live Rosin Concentrate#40🌶️ Spice
Total Terps
9.88%
THC
76.7%
Caryophyllene 2.32%Limonene 2.04%Myrcene 1.4%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2823 value
COAView →
Gas Leak#41🌶️ Spice

Gas Leak

Ideal Cannabis · GoldFlower Lakeland
Total Terps
9.85%
THC
71.9%
Caryophyllene 4.45%Humulene 1.52%Myrcene 1.33%
$26/1g · $26/g⚡0.3788 value
COAView →
Blue Zushi - 2g Piatella Hash Concentrate#42🌶️ Spice
Total Terps
9.84%
THC
77.5%
Caryophyllene 4.4%Myrcene 1.45%Humulene 1.02%
$125/2.0g · $62.5/g⚡0.1574 value
COAView →
Orange Mintz - 2g Piatella Hash Concentrate#43🌶️ Spice
Total Terps
9.79%
THC
74.9%
Caryophyllene 3.39%Myrcene 1.85%Limonene 1.41%
$125/2.0g · $62.5/g⚡0.1566 value
COAView →
Gator Bite Live Rosin - 4g Thumbprints Concentrate#44🌶️ Spice
Total Terps
9.79%
THC
76.2%
Caryophyllene 2.99%Limonene 1.93%Myrcene 1.15%
$150/4.0g · $37.5/g⚡0.2611 value
COAView →
Live Resin Badder 3.5g - D-Lish#45🌶️ Spice
Total Terps
9.69%
THC
70.1%
Caryophyllene 3.14%Limonene 2.08%Linalool 1.57%
$140/3.5g · $40/g⚡0.2423 value
COAView →
Persy Rosin Badder 1G - Zimosa #2#46🍋 Citrus
Total Terps
9.66%
THC
70%
Limonene 2.78%Caryophyllene 2.13%alpha-Pinene 1.15%
$65/1g · $65/g⚡0.1486 value
COAView →
Funk MTN Live Resin#47🌶️ Spice
Total Terps
9.65%
THC
69%
Caryophyllene 3.43%Limonene 2.05%Myrcene 1.21%
$35/1g · $35/g⚡0.2757 value
COAView →
White 99 Wax#48🌶️ Spice
Total Terps
9.6%
THC
59%
Caryophyllene 3.93%Myrcene 1.47%Linalool 1.28%
$35/1g · $35/g⚡0.2743 value
View →
Garlic Cookies Live Budder#49🌶️ Spice
Total Terps
9.59%
THC
68%
Caryophyllene 3%Limonene 2.47%Myrcene 1.06%
$35/1g · $35/g⚡0.274 value
View →
Double Burger Badder 4g Live Rosin Concentrate#50🌶️ Spice
Total Terps
9.49%
THC
75.3%
Caryophyllene 2.98%Limonene 2.07%Humulene 0.892%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2711 value
COAView →
Cherry Zoap Live Resin Budder#51
Total Terps
9.43%
THC
70%
$36/1g · $36/g⚡0.2619 value
View →
Funk MTN Live Budder#52🌶️ Spice
Total Terps
9.42%
THC
71%
Caryophyllene 2.54%Limonene 2.4%Myrcene 1.31%
$35/1g · $35/g⚡0.2691 value
COAView →
Pastelito Wax#53🌶️ Spice
Total Terps
9.42%
THC
66%
Caryophyllene 3.37%Limonene 1.65%Humulene 0.935%
$65/2g · $32.5/g⚡0.2898 value
COAView →
Banana Shack Jam 4g Live Rosin Concentrate#54🌶️ Spice
Total Terps
9.36%
THC
73.2%
Caryophyllene 2.75%Limonene 1.93%Myrcene 0.907%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2674 value
COAView →
Beaver CKS Live Wax#55
Total Terps
9.351%
THC
76.1%
$18/1 g · $18/g⚡0.5195 value
View →
Double OG Chem Live Resin#56🌶️ Spice
Total Terps
9.33%
THC
73%
Caryophyllene 2.74%Limonene 1.86%Myrcene 1.79%
$35/1g · $35/g⚡0.2666 value
COAView →
Peanutbutter Cookies#57
Total Terps
9.27%
THC
66.9%
$27/1g · $27/g⚡0.3433 value
View →
Wedding Cake Gelato#58
Total Terps
9.23%
THC
69.7%
$27/1g · $27/g⚡0.3419 value
View →
Fantasy Melons Badder 1g Live Rosin Concentrate#59🍋 Citrus
Total Terps
9.19%
THC
75.6%
Limonene 2.31%Caryophyllene 1.64%Myrcene 1.19%
$35/1.0g · $35/g⚡0.2626 value
COAView →
Rose Especial Badder - 4g Live Rosin Concentrate#60🍋 Citrus
Total Terps
9.18%
THC
76%
Limonene 2.53%Caryophyllene 1.63%Myrcene 1.5%
$140/4.0g · $35/g⚡0.2623 value
COAView →