This Week · 7-day fresh batches only

💨 Top Vapes in Florida

The best vapes at licensed Florida dispensaries — carts, disposables, and AIO vapes ranked by terpene and THC data. Filter and sort below. Lab-data / menu rankings, not medical advice.

Updated Sep 30, 2026, 11:23 PM ET

🔔 Alert me60 products
LMN PSTR Sauce Cartridge#1
Total Terps
21.1%
THC
69.6%
$21/1 g · $21/g⚡1.0048 value
View →
Melt Banana .5g Hash Rosin AIO Vape#2🍋 Citrus
Total Terps
16%
THC
67.9%
Limonene 6.95%Beta Caryophyllene 1.98%Ocimene 1.89%
$55/.5g · $110/g⚡0.1455 value
COAView →
Tuscan Gelato#3
Total Terps
14.9%
THC
76.3%
$80.75/1g · $80.75/g⚡0.1845 value
View →
Gastro Pop Liquid Live Resin Mod Pod#4🪵 Earthy
Total Terps
14.3%
THC
69%
Myrcene 5.62%Caryophyllene 3.43%Limonene 0.851%
$45/1g · $45/g⚡0.3178 value
COAView →
Clarence Claymore 0.5g Live Rosin AIO#5🌶️ Spice
Total Terps
13.9%
THC
74.2%
Caryophyllene 7.61%Humulene 2.05%Limonene 1.52%
$55/0.5g · $110/g⚡0.1264 value
COAView →
Apple Tartz Live Sauz Cart#6🪵 Earthy
Total Terps
13.2%
THC
68%
Myrcene 5.49%Caryophyllene 2.58%alpha-Pinene 0.779%
$35/1g · $35/g⚡0.3771 value
COAView →
Zush Mints Liquid Live Resin Cart#7🌶️ Spice
Total Terps
12.7%
THC
65%
Caryophyllene 5.4%Limonene 2.08%Linalool 2.05%
$39/1g · $39/g⚡0.3256 value
COAView →
Motor Breath Liquid Live Resin Cart#8🪵 Earthy
Total Terps
12.7%
THC
71%
Myrcene 3.84%Limonene 2.74%Caryophyllene 2.68%
$39/1g · $39/g⚡0.3256 value
COAView →
Whoopie Pie Liquid Live Resin Cart#9🌶️ Spice
Total Terps
12%
THC
71%
Caryophyllene 2.75%Myrcene 2.37%Limonene 1.89%
$39/1g · $39/g⚡0.3077 value
COAView →
Sunset Squeeze Liquid Live Resin Mod Pod#10🍋 Citrus
Total Terps
12%
THC
75%
Limonene 3.25%Caryophyllene 2.55%Myrcene 2.26%
$45/1g · $45/g⚡0.2667 value
COAView →
Gelato #33: Live Resin Vape Cartridge#11🪵 Earthy
Total Terps
11.7%
THC
75.6%
Myrcene 2.69%Linalool 2.29%Limonene 2.15%
$27.5/1g · $27.5/g⚡0.4255 value
COAView →
DRGN Fire AIO#12
Total Terps
11.7%
THC
74%
$24/1 g · $24/g⚡0.4875 value
View →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Skull Crusher #20#13🪵 Earthy
Total Terps
11.5%
THC
78.2%
Myrcene 4.18%Limonene 2.69%Linalool 1.17%
$70/1g · $70/g⚡0.1643 value
COAView →
Dulce De Uva - 0.5g Live Rosin Cartridge#14🌶️ Spice
Total Terps
11.4%
THC
77.3%
Caryophyllene 3.22%Limonene 2.05%Myrcene 1.71%
$45/0.5g · $90/g⚡0.1267 value
COAView →
Apple Banana Gelato: Live Resin All-in-One Vape#15🌶️ Spice
Total Terps
11.3%
THC
72.5%
Caryophyllene 3.86%Linalool 2.18%Limonene 1.34%
$20/.5g · $40/g⚡0.2825 value
COAView →
Funk MTN Liquid Live Resin Mod Pod#16🌶️ Spice
Total Terps
11.2%
THC
68%
Caryophyllene 3.09%Limonene 2.74%Myrcene 1.34%
$45/1g · $45/g⚡0.2489 value
COAView →
Soul Safari Liquid Live Resin Cart#17🪵 Earthy
Total Terps
11.1%
THC
74%
Myrcene 2.8%Caryophyllene 2.75%Limonene 1.35%
$39/1g · $39/g⚡0.2846 value
COAView →
Growhealthy Gorilla Glue #4 Live Resin Disposable All-in-One#18🌶️ Spice
Total Terps
11.1%
THC
70.1%
Caryophyllene 5.48%Humulene 1.93%Myrcene 0.987%
$42.25/1g · $42.25/g⚡0.2627 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Super Pure Runtz#19🍋 Citrus
Total Terps
10.8%
THC
76.5%
Limonene 2.96%Myrcene 2.65%Linalool 1.94%
$70/1g · $70/g⚡0.1543 value
COAView →
Papaya Drip Liquid Live Resin Mod Pod#20🌶️ Spice
Total Terps
10.7%
THC
71%
Caryophyllene 3.23%Myrcene 1.99%Limonene 1.92%
$45/1g · $45/g⚡0.2378 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Zoza #3#21🌶️ Spice
Total Terps
10.7%
THC
71.5%
Caryophyllene 3.77%Limonene 2.42%Linalool 1.35%
$70/1g · $70/g⚡0.1529 value
COAView →
Cheesequake Liquid Live Resin Mod Pod#22🪵 Earthy
Total Terps
10.6%
THC
72%
Myrcene 3.66%Caryophyllene 2.9%Limonene 1.03%
$45/1g · $45/g⚡0.2356 value
COAView →
Double OG Chem Liquid Live Resin Cart#23🌶️ Spice
Total Terps
10.6%
THC
75%
Caryophyllene 2.65%Myrcene 2.33%Limonene 2.19%
$39/1g · $39/g⚡0.2718 value
COAView →
Hash Burger#24🪵 Earthy
Total Terps
10.5%
THC
73.3%
Myrcene 2.94%Caryophyllene 2.44%Limonene 2.35%
$26/0.5g · $52/g⚡0.2019 value
COAView →
Honey Bananas .5g Hash Rosin AIO Vape#25🌶️ Spice
Total Terps
10.5%
THC
81.1%
Beta Caryophyllene 2.8%Beta Myrcene 2.58%Limonene 1.83%
$55/.5g · $110/g⚡0.0955 value
COAView →
Garlic Breath - 0.5g Live Rosin Cartridge#26🌶️ Spice
Total Terps
10.5%
THC
80.3%
Caryophyllene 2.88%Linalool 1.95%Limonene 1.79%
$45/0.5g · $90/g⚡0.1167 value
COAView →
Animal Butter .5g Live Terpene Vape Cart#27🍋 Citrus
Total Terps
10.4%
THC
89.7%
Limonene 3.82%Beta Caryophyllene 1.58%Beta Myrcene 1.54%
$35/.5g · $70/g⚡0.1486 value
COAView →
Earthquake Liquid Live Resin Mod Pod#28🌶️ Spice
Total Terps
10.3%
THC
69%
Caryophyllene 3.22%Myrcene 2.95%Linalool 1.5%
$45/1g · $45/g⚡0.2289 value
COAView →
MTF: Live Resin Vape Cartridge#29🌫️ Haze
Total Terps
10.3%
THC
77.1%
Terpinolene 3.41%Caryophyllene 2.22%Limonene 0.754%
$27.5/1g · $27.5/g⚡0.3745 value
COAView →
White Buffalo Liquid Live Resin Mod Pod#30🌶️ Spice
Total Terps
10.3%
THC
69%
Caryophyllene 2.7%Myrcene 2.07%Limonene 1.86%
$45/1g · $45/g⚡0.2289 value
COAView →
Bubbilicious All In One 1g#31
Total Terps
10.3%
THC
83%
$25/1g · $25/g⚡0.412 value
View →
Kool Whip #11: Live Resin Vape Cartridge#32🌶️ Spice
Total Terps
10.2%
THC
82%
Caryophyllene 3.85%Limonene 1.35%Linalool 1.32%
$27.5/1g · $27.5/g⚡0.3709 value
COAView →
Orange Pound Cake#33
Total Terps
10.2%
THC
80.6%
$50.75/0.5g · $101.5/g⚡0.1005 value
View →
Grape Biscotti Sundae Liquid Live Resin Cart#34🪵 Earthy
Total Terps
10.1%
THC
67%
Myrcene 3.14%Caryophyllene 2.68%Limonene 1.32%
$39/1g · $39/g⚡0.259 value
COAView →
Black Afghan#35🪵 Earthy
Total Terps
10.1%
THC
90.6%
Myrcene 4.93%Ocimene 1.32%alpha-Pinene 1.07%
$22/1g · $22/g⚡0.4591 value
COAView →
Canal St Runtz .5g Live Terpene Vape Cart#36🌶️ Spice
Total Terps
10%
THC
82%
Beta Caryophyllene 3.03%Beta Myrcene 2.72%Limonene 1.5%
$35/.5g · $70/g⚡0.1429 value
COAView →
Frosted Zin X High Octane#37
Total Terps
10%
THC
77.1%
$26/0.5g · $52/g⚡0.1923 value
View →
Solomon Grundy Liquid Live Resin Cart#38🪵 Earthy
Total Terps
9.96%
THC
71%
Myrcene 4.97%Caryophyllene 1.8%Linalool 1.58%
$39/1g · $39/g⚡0.2554 value
COAView →
Dirty Dan 0.5g Live Rosin AIO#39🌶️ Spice
Total Terps
9.93%
THC
76.2%
Caryophyllene 3.82%Limonene 1.56%Humulene 1.2%
$55/0.5g · $110/g⚡0.0903 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Santa Cruz Blue Dream#40🪵 Earthy
Total Terps
9.9%
THC
70%
Myrcene 4.13%Caryophyllene 1.41%alpha-Pinene 1.32%
$70/1g · $70/g⚡0.1414 value
COAView →
Low Tide 0.5g Live Rosin AIO#41🌶️ Spice
Total Terps
9.86%
THC
77.2%
Caryophyllene 3.18%Limonene 1.7%Humulene 1.12%
$55/0.5g · $110/g⚡0.0896 value
COAView →
Orange Pound Cake Live Resin AIO#42
Total Terps
9.86%
THC
70.8%
$84.75/1g · $84.75/g⚡0.1163 value
View →
Growhealthy Durban Dawg Live Resin Disposable All-in-One#43🌫️ Haze
Total Terps
9.62%
THC
71.2%
Terpinolene 2.27%Caryophyllene 2.22%Humulene 0.771%
$42.25/1g · $42.25/g⚡0.2277 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Petrol Station#44🌶️ Spice
Total Terps
9.55%
THC
78.4%
Caryophyllene 3.41%Limonene 2.2%Humulene 1.46%
$70/1g · $70/g⚡0.1364 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Malibu Pure Kush#45🌶️ Spice
Total Terps
9.47%
THC
74.5%
Caryophyllene 2.81%Limonene 2.09%Myrcene 1.39%
$70/1g · $70/g⚡0.1353 value
COAView →
Mystic Mint [1g]#46🍋 Citrus
Total Terps
9.4%
THC
90.2%
Limonene 4.36%alpha-Pinene 1.16%Caryophyllene 0.917%
$50/1g · $50/g⚡0.188 value
COAView →
Live Resin Cartridge 0.5g - Larry OG#47🪵 Earthy
Total Terps
9.39%
THC
74.4%
Myrcene 3.22%Limonene 2.1%Caryophyllene 1.26%
$35/0.5g · $70/g⚡0.1341 value
COAView →
Packs Premium Vape Cartridge 1G - Blackberry Kush (Noir)#48🍋 Citrus
Total Terps
9.39%
THC
82.8%
Limonene 3.94%Myrcene 2.77%alpha-Pinene 0.674%
$40/1g · $40/g⚡0.2348 value
COAView →
Dreamland AIO#49
Total Terps
9.38%
THC
76.3%
$24/1 g · $24/g⚡0.3908 value
View →
Preferred Premium Live Resin Vape 1g - D-Lish#50🌶️ Spice
Total Terps
9.37%
THC
75.3%
Caryophyllene 3.3%Limonene 1.7%Linalool 1.52%
$50/1g · $50/g⚡0.1874 value
COAView →
Citral Glue#51🌶️ Spice
Total Terps
9.36%
THC
72.5%
Caryophyllene 4.53%Humulene 1.47%Myrcene 1.28%
$26/0.5g · $52/g⚡0.18 value
COAView →
Rainbow Sherbet#52
Total Terps
9.35%
THC
82.05%
$95.25/2g All-In-One
View →
Eastside OG Live Rosin Cart 0.5g#53
Total Terps
9.31%
THC
79.9%
$25/.5g · $50/g⚡0.1862 value
View →
N.Y. Cheesecake: Live Rosin All-in-One Vape#54🌶️ Spice
Total Terps
9.21%
THC
75.4%
Caryophyllene 3.75%Myrcene 1.92%Limonene 0.94%
$35/.5g · $70/g⚡0.1316 value
COAView →
GMO#55🍋 Citrus

GMO

Ideal Cannabis · GoldFlower Lakeland
Total Terps
9.2%
THC
76.7%
Limonene 2.67%Caryophyllene 2.44%Myrcene 1.5%
$26/0.5g · $52/g⚡0.1769 value
COAView →
Jack Herer Classic Disposable Vape#56
Total Terps
9.19%
THC
90.3%
$50/1g · $50/g⚡0.1838 value
View →
Jack Herer Classic Disposable Vape#57
Total Terps
9.19%
THC
90.3%
$50/1g · $50/g⚡0.1838 value
View →
Pineapple Express Classic Disposable Vape#58
Total Terps
9.19%
THC
90.3%
$50/1g · $50/g⚡0.1838 value
View →
N.Y. Cheesecake: Live Rosin Vape Cartridge#59🌶️ Spice
Total Terps
9.19%
THC
76.5%
Caryophyllene 3.77%Myrcene 1.91%Humulene 0.942%
$30/.5g · $60/g⚡0.1532 value
COAView →
Flowery AIO Live Resin Vape 1g - Larry OG#60🪵 Earthy
Total Terps
9.11%
THC
77.4%
Myrcene 2.45%Limonene 2.11%Caryophyllene 1.33%
$70/1g · $70/g⚡0.1301 value
COAView →